Recenzja Carvana: 5 rzeczy, które należy wiedzieć przed zakupem lub sprzedażą

17 lutego 2021
Category: Będziesz Chciał

Od momentu powstania w 2012 r. Carvana zmieniła biznes kupna i sprzedaży używanych pojazdów na lewą stronę. Biorąc wskazówki od CarMax, Carvana oferuje bez presji i targowania się sposób kupowania i sprzedawania samochodów – i robi to prawie całkowicie online.

Być może widzieliście ramki tablic rejestracyjnych Carvany na samochodach sąsiadów, ale czy ten dealer jest dla Ciebie odpowiedni?

Zespół Clark zbadał proces kupowania i sprzedawania pojazdów za pomocą Carvany w porównaniu z innymi metodami.

W tym artykule przyjrzymy się, jak działa Carvana i jak wygląda proces kupowania i sprzedawania samochodów. Przyjrzymy się również, jak Carvana wypada na tle konkurentów pod względem ceny. Podamy też zalety i wady kupowania i sprzedawania tam samochodów.

Spis treści:
 • Jak działa Carvana?
 • Jak kupić samochód za pośrednictwem Carvan? Jak wypada ceny w Carvanie w porównaniu z konkurencją? Jak sprzedajesz samochód za pośrednictwem Carvan? Jakie są wady i zalety prowadzenia interesów z Carvaną? 1. Jak działa Carvana?

  Carvana obiecuje zaoferować niższe ceny na dobrze utrzymane używane pojazdy, odcinając dealerów od zakupu samochodu. Ponieważ Carvana działa prawie całkowicie w Internecie, firma nie ma narzutów tradycyjnego dealera, a nawet konkurenta CarMax.

  Dzięki Carvanie możesz kupić lub sprzedać używany pojazd w zaciszu własnego domu na komputerze lub smartfonie bez targowania się. Jeśli kupujesz, Carvana dostarczy Twój zakup pod Twoje drzwi. Masz również możliwość odebrania pojazdu w jednym z ich automatów do sprzedaży pojazdów w całym kraju.

  Od 2019 roku Carvana twierdzi, że ma do wyboru ponad 15000 pojazdów. Każdy z tych pojazdów przeszedł 150-punktową inspekcję Carvany. Firma oferuje siedmiodniową gwarancję zwrotu pieniędzy na sprzedawane pojazdy.

  Jeśli chcesz sprzedać samochód, Carvana przedstawi Ci „prawdziwą, solidną ofertę online w ciągu zaledwie dwóch minut. Jeśli Carvana złoży ofertę i ją zaakceptujesz, ktoś przyjedzie do Ciebie w celu sprawdzenia na miejscu Twojego pojazdu. Jeśli to przejdzie, od razu wystawią ci czek.

  2. Jak kupić samochód w Carvanie?

  Proces zakupu w Carvanie jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Wejdź na Carvana.com do „Wyszukaj wszystkie pojazdy.

  Pojawi się strona, na której możesz wyszukiwać pojazdy według marki, modelu lub słowa kluczowego. Oznacza to, że możesz wyszukać konkretny pojazd – powiedzmy Honda CR-V – lub bardziej ogólną kategorię, taką jak „Małe SUV-y.

  Dostępnych jest również kilka opcji filtrów, których możesz użyć, aby zawęzić wyszukiwanie, a nawet rozpocząć, jeśli nie masz na myśli konkretnej marki i modelu. Te filtry obejmują:

 • Cena £
 • Typ ciałaRokPrzebiegfunkcjeTyp paliwaEfektywność paliwowaKolorCylindryPrzenoszenieTyp napęduPo zawężeniu wyboru i wybraniu pojazdu zostaniesz przeniesiony na stronę profilu tego samochodu.

  Zobaczysz tam interaktywny widok 360 stopni rzeczywistego pojazdu w magazynie wraz z wieloma zdjęciami wnętrza. Widok 360 umożliwia nawet wyróżnienie „hotspotów, które mogą być drobnymi uderzeniami lub niedoskonałościami na zewnątrz.

  Po kliknięciu opcji „Szczegóły pojazdu zobaczysz także numer identyfikacyjny pojazdu (VIN), który będziesz chciał sprawdzić, aby zobaczyć historię pojazdu. Możesz to zrobić za darmo.

  Jeśli zdecydujesz, że chcesz kupić konkretny pojazd, możesz kliknąć „Rozpocznij. W tym momencie zostaniesz poproszony o utworzenie konta. Musisz podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i kod pocztowy. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jedyną komunikacją od Carvany było kilka e-maili sprawdzających, czy nadal jestem zainteresowany konkretnym pojazdem, który oglądałem.

  Chcesz iść naprzód z zakupem? Musisz tylko wskazać, czy chcesz handlować, płacić gotówką lub finansować. Następnie wybierz dostawę lub odbiór i wypełnij resztę wymaganych dokumentów – wszystko online.

  Jak powiedzieliśmy, jeśli wybierzesz opcję dostawy, Twój pojazd zostanie dostarczony pod Twoje drzwi w ciągu kilku dni. Jeśli wybierzesz opcję odbioru, musisz zlokalizować najbliższy automat z pojazdami.

  Jeśli to pewna odległość, Carvana oferuje opcję „Leć i jedź. Firma dofinansuje do 200 dolarów przelotu w jedną stronę do jednej ze swoich maszyn. Odbierają cię z lotniska, zabierają do samochodu i wracasz do domu.

  Carvana oferuje również własne finansowanie, do którego możesz się wstępnie zakwalifikować na stronie. Oczywiście będziesz chciał porównać każdą ofertę, którą otrzymujesz od Carvany z innymi opcjami finansowania, zwłaszcza z tymi oferowanymi przez spółdzielcze kasy pożyczkowe.

  I znowu, kupując samochód od Carvany, masz siedem dni na zwrot bez zbędnych pytań. Potraktuj to jako jazdę próbną, ponieważ nie ma takiej możliwości na wcześniejszym etapie.

  Twój pojazd będzie również objęty ograniczoną gwarancją na wszystkie podzespoły mechaniczne przez 100 dni lub 4189 mil.

  3. Jak wypada porównanie cen w Carvanie z konkurencją?

  Aby zobaczyć, jak ceny w Carvana kształtują się na tle konkurencji, porównaliśmy trzy pojazdy różnych marek i różnych lat modelowych. Oczywiście nie są to dokładnie te same pojazdy, więc zanotowaliśmy przebieg każdego z nich, aby uwzględnić drobne rozbieżności.

  Pojazd Cena Carvana (przebieg) CarMax Cena (przebieg) Cena Autotrader (przebieg) 2014 Toyota Camry SE13 590 USD (64 000)13 998 USD (60 000)13 210 USD (60 000) 2017 Toyota Tacoma SR528 990 USD (39 000)29 998 USD (35 000)31 230 USD (39 000) Chevy Tahoe LT 4WD 202036 590 USD (37 000)42 998 USD (36 000)40 998 USD (40 000)Jak widać, ceny pierwszych dwóch pojazdów są dość zbliżone. Jednak w przypadku nowszego, droższego SUV-a istnieje spora rozpiętość. Dlatego zawsze opłaca się sklepom porównawczym – zwłaszcza przy tak dużych zakupach.

  4. W jaki sposób sprzedajesz samochód za pośrednictwem Carvan?

  Sprzedaż samochodu za pośrednictwem Carvana jest tak łatwa, jak wprowadzenie informacji o pojeździe, umówienie się na spotkanie i zlecenie przedstawicielowi Carvany sprawdzenia go w domu. Po prostu przejdź tutaj, aby rozpocząć.

  Wpisujesz numer rejestracyjny lub VIN swojego pojazdu i klikasz „Uzyskaj moją ofertę.

  Stamtąd zostaniesz poproszony o podanie szczegółów, takich jak:

 • Przebieg
 • kod pocztowyKolorFunkcje premiumHistoria wypadkówProblemy mechaniczneUszkodzenia zewnętrzneOgólne warunkiStatus pożyczkiJeśli Carvana chce mieć Twój samochód, otrzymasz natychmiastową ofertę gotówkową, która jest ważna przez siedem dni.

  Jeśli zaakceptujesz ofertę, umówisz się na wizytę Carvany w celu sprawdzenia Twojego pojazdu na miejscu. Może to nastąpić już następnego dnia. Jeśli przejdzie ich testy, sprawdzą cię na miejscu.

  5. Jakie są wady i zalety prowadzenia interesów z Carvaną?

  Jeśli chcesz kupić lub sprzedać używany samochód, naprawdę nie możesz się pomylić, widząc, co ma do zaoferowania Carvana. Jednak zawsze dobrze jest wziąć pod uwagę plusy i minusy.

  Plusy Cons Łatwy w użyciu interfejs do zakupów używanych samochodówCeny mogą być nieco wyższe niż w przypadku sprzedaży prywatnej Brak kosztów ogólnych związanych z posiadaniem fizycznych parceli samochodówBrak możliwości jazdy próbnej przed zakupem Bez targowania się, bez presjiW przypadku sprzedaży oferta może być mniejsza niż w przypadku sprzedaży prywatnej Wszystko można zrobić online Siedmiodniowa polityka zwrotu + ograniczona gwarancja na 100 dni lub 4189 mil na zakupyCarvana może nadal być nowym dzieckiem w okolicy, jeśli chodzi o kupno i sprzedaż używanych samochodów, ale nie można kwestionować zakłóceń, jakie spowodowała w branży. Pomiędzy łatwością obsługi a konkurencyjnymi cenami, jakie oferuje Carvana, każdy zainteresowany kupnem lub sprzedażą używanego samochodu wyrządziłby sobie krzywdę, nie dając mu szansy.

  Kupiłeś lub sprzedałeś samochód z Carvana? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej!

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy