Rekordowy wzrost cen Bitcoina w 2017 roku był spowodowany przez jedną osobę, twierdzi badanie

17 lutego 2021
Category: Można Znaleźć

Kryptowaluta „ wieloryb ” mógł mieć rekordową wartość 20000 USD

Artykuł dodany do zakładekZnajdź swoje zakładki w sekcji Independent Premium w moim profilu

Dramatyczny wzrost cen Bitcoina w 2017 roku, w którym osiągnął rekordowy poziom, był spowodowany przez jednego handlowca kryptowalut, według nowego badania.

Profesor Uniwersytetu Teksańskiego John Griffin i asystent profesora stanu Ohio Amin Shams twierdzą, że ich najnowsze badanie transakcji bitcoinowych między marcem 2017 r. A marcem 2018 r. Pokazuje, że bitcoin był manipulowany poprzez transakcje o dużym wolumenie, które podniosły cenę.

„Ten jeden duży gracz lub podmiot wykazał się jasnowidzeniem czasu rynkowego lub wywarł niezwykle duży wpływ na cenę bitcoinów, czego nie obserwuje się w łącznych przepływach od innych mniejszych inwestorów – napisali naukowcy w artykule, który został udostępniony Bloombergowi przed publikacją w Journal of Finance.

Cena bitcoina jest notorycznie zmienna, podatna na silną reakcję na wydarzenia geopolityczne i orzeczenia regulacyjne dotyczące kryptowalut.

W następstwie rekordowo wysokiej ceny w 2017 r., Kiedy to osiągnęła blisko 20000 USD, bitcoin doświadczył serii awarii w 2018 r., A jego wartość ostatecznie spadła poniżej 4000 USD.

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciach

1/8 Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachZmienna historia Bitcoina na zdjęciachSatoshi Nakamoto tworzy pierwszy blok bitcoin w 2009 roku3 stycznia 2009 roku pojawił się blok genezy bitcoina. Nastąpiło to niecały rok po tym, jak pseudonimowy twórca Satoshi Nakamoto opisał kryptowalutę w artykule zatytułowanym „ Bitcoin: elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer ”

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachBitcoin jest używany jako waluta po raz pierwszy22 maja 2010 roku miała miejsce pierwsza w historii rzeczywista transakcja bitcoinowa. Lazlo Hanyecz kupił dwie pizze za 10 000 bitcoinów – równowartość 90 milionów dolarów po dzisiejszych cenach

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachOtwarcie Silk RoadBitcoin szybko zyskał rozgłos dzięki używaniu go w ciemnej sieci. Rynek Silk Road, założony w 2011 roku, był pierwszą z setek witryn oferujących nielegalne narkotyki i usługi w zamian za bitcoiny

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachPojawia się pierwszy bankomat bitcoinW dniu 29 października 2013 roku w kawiarni w Vancouver w Kanadzie został zainstalowany pierwszy w historii bankomat bitcoin. Maszyna pozwalała ludziom na wymianę bitcoinów na gotówkę

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachUpadek MtGoxNajwiększa na świecie giełda bitcoinów, MtGox, ogłosiła upadłość w lutym 2014 r. Po utracie prawie 750 000 bitcoinów swoich klientów. W tamtym czasie było to około 7 procent wszystkich bitcoinów i rynek nieuchronnie się załamał

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachCzy prawdziwy Satoshi Nakamoto mógłby wstaćW 2015 roku australijska policja dokonała nalotu na dom Craiga Wrighta po tym, jak przedsiębiorca twierdził, że jest on Satoshi Nakamoto. Później wycofał roszczenie

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachWielki podział Bitcoina1 sierpnia 2017 r. Nierozwiązywalny spór w społeczności bitcoin doprowadził do podziału sieci. Rozwidlenie podstawowej technologii blockchain bitcoina zrodziło nową kryptowalutę: gotówkę Bitcoin

Zmienna historia Bitcoina na zdjęciachCena Bitcoina rośnie w góręPod koniec 2017 roku cena bitcoina wzrosła do prawie 20000 USD. Stanowiło to 1300-procentowy wzrost w porównaniu z ceną na początku roku

W tym roku cena bitcoina stale rosła i obecnie kosztuje około 9300 USD, osiągając na krótko ponad 12000 USD w czerwcu. Pozostaje podatny na nagłe wahania cen, które niektórzy przypisują manipulacji na rynku przez tak zwane wieloryby bitcoin, które są w stanie wpływać na cenę poprzez pojedynczą transakcję.

Błyskawiczny krach, który w mniej niż godzinę wymazał 1000 dolarów z wartości bitcoinów, został wywołany sprzedażą 5000 bitcoinów – wartych około 40 milionów dolarów w momencie transakcji.

W dalszym ciągu pozostaje daleko od swoich maksimów z 2017 r., Chociaż niektórzy analitycy rynkowi uważają, że jego trajektoria wzrostowa będzie prawdopodobnie kontynuowana w dłuższej perspektywie.

Changpeng Zhao, dyrektor generalny największej na świecie giełdy kryptowalut Binance, niedawno przewidział, że bitcoin osiągnie wartość 16 000 $ „wkrótce.

Inni eksperci od kryptowalut twierdzą, że pomimo historycznych zawirowań cena bitcoina będzie nadal rosła i może ostatecznie powrócić do poziomów z 2017 roku.

Niektórzy zwolennicy uważają nawet, że bitcoin wciąż jest daleko od osiągnięcia pełnego potencjału cenowego, a liczby takie jak John McAfee i Tim Draper argumentują, że jego niedobór oznacza, że ​​może wzrosnąć ponad 25-krotnie w ciągu najbliższych kilku lat.

Czytaj więcej„250 000 USD oznacza, że ​​bitcoin miałby wtedy około 5% udziału w rynku walutowym i myślę, że może to zaniżać siłę bitcoina – powiedział Draper we wrześniu.

Pan McAfee, który założył tytułową firmę antywirusową, jest jeszcze bardziej optymistyczny w swojej prognozie, ponieważ ostatnio podtrzymał swoją osławioną prognozę, że bitcoin osiągnie 1 milion dolarów do końca 2020 roku.

Witryna skonfigurowana w celu śledzenia jego przewidywań pokazuje, że obecnie jest ponad 90 procent w tyle.

1/2 Rekordowy wzrost cen Bitcoina w 2017 roku był spowodowany przez jedną osobęRekordowy wzrost cen Bitcoina w 2017 roku był spowodowany przez jedną osobęRekordowy wzrost cen Bitcoina w 2017 roku był spowodowany przez jedną osobę, twierdzi badanieKryptowaluta „ wieloryb ” mógł mieć rekordową wartość 20000 USD

Rekordowy wzrost cen Bitcoina w 2017 roku był spowodowany przez jedną osobębitcoin-price-chart-history.jpgBadania sugerują, że zmienna historia cen bitcoina była napędzana przez tak zwane wieloryby kryptowalutowe

Biuletyn INDY / LIFEKażdego tygodnia daj się zainspirować najnowszymi trendami stylu życiaPosiadasz już konto? Zaloguj się tutaj

KomentarzePodziel się swoimi przemyśleniami i przedyskutuj ważne kwestieO komentarzachThe IndependentNiezależne komentarze premium mogą być wysyłane przez członków naszego programu członkostwa, Independent Premium. Pozwala to naszym najbardziej zaangażowanym czytelnikom debatować nad ważnymi kwestiami, dzielić się własnymi doświadczeniami, omawiać rzeczywiste rozwiązania i nie tylko. Nasi dziennikarze postarają się odpowiedzieć, dołączając do wątków, kiedy tylko będzie to możliwe, aby stworzyć prawdziwe spotkanie niezależnego Premium. Najbardziej wnikliwe komentarze na wszystkie tematy będą publikowane codziennie w dedykowanych artykułach. Możesz także wybrać, aby otrzymywać e-maile, gdy ktoś odpowie na Twój komentarz.

Istniejące wątki Otwartych komentarzy będą nadal istnieć dla tych, którzy nie subskrybują Independent Premium. Ze względu na skalę tej społeczności komentatorów nie jesteśmy w stanie poświęcić tego samego poziomu uwagi każdemu postowi, ale zachowaliśmy ten obszar w interesie otwartej debaty. Prosimy o dalsze szanowanie wszystkich komentujących i tworzenie konstruktywnych debat.

Usuń komentarzZgłoś komentarzDołącz do dyskusji.

Prosimy o uszanowanie komentarza i przestrzeganie naszych Wytycznych dla społeczności.

  • Możesz nie zgadzać się z naszymi poglądami lub poglądami innych użytkowników, ale odpowiedz na nie z szacunkiem
  • Przeklinanie, wykorzystywanie osobiste, rasizm, seksizm, homofobia i inny język dyskryminujący lub podżegający są niedopuszczalneNie podszywaj się pod innych użytkowników ani nie ujawniaj prywatnych informacji o osobach trzecichZastrzegamy sobie prawo do usuwania nieodpowiednich postów i blokowania obrażania użytkowników bez powiadomieniaPełne wytyczne dla społeczności można znaleźć tutaj.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy