Rynki finansowe

17 lutego 2021
Category: Stopy Procentowej

Co to są rynki finansowe?

Rynki finansowe, jak sama nazwa wskazuje, są rodzajem rynku, który zapewnia możliwość sprzedaży i zakupu aktywów, takich jak obligacje Obligacje Obligacje to papiery wartościowe o stałym dochodzie emitowane przez korporacje i rządy w celu pozyskania kapitału. Emitent obligacji pożycza kapitał od posiadacza obligacji i dokonuje na jego rzecz stałych płatności według stałej (lub zmiennej) stopy procentowej przez określony czas. , akcje, waluty i instrumenty pochodne. Często noszą różne nazwy, w tym „Wall Street Wall Street Wall Street zajmuje osiem przecznic na Manhattanie w Nowym Jorku. Biegnie ze wschodu na zachód od Broadwayu do South Street, w samym sercu dzielnicy finansowej. Reprezentując serce kapitalizmu, Wall Street jest siedzibą nowojorskiej giełdy (NYSE), wielu banków, innych instytucji finansowych i korporacji. I„ rynek kapitałowy,Ale wszystkie z nich nadal oznaczają jedno i to samo. Mówiąc najprościej, firmy i inwestorzy mogą wejść na rynki finansowe, aby odpowiednio zebrać pieniądze na rozwój swojej działalności i zarobić więcej.

Aby to wyrazić jaśniej, wyobraźmy sobie bank, w którym osoba fizyczna prowadzi konto oszczędnościowe. Bank może wykorzystać swoje pieniądze oraz pieniądze innych deponentów do udzielenia pożyczki innym osobom i organizacjom oraz naliczać odsetki.

Deponenci również zarabiają i widzą, jak ich pieniądze rosną dzięki odsetkom, które są im płacone. Dlatego bank pełni rolę rynku finansowego, z którego korzystają zarówno deponenci, jak i dłużnicy.

Rodzaje rynków finansowychJest tak wiele rynków finansowych, a każdy kraj jest domem dla co najmniej jednego, chociaż różnią się one wielkością. Niektóre są małe, a inne znane na całym świecie, na przykład New York Stock Exchange (NYSE) New York Stock Exchange (NYSE) New York Stock Exchange (NYSE) to największa giełda papierów wartościowych na świecie, na której znajduje się 82% akcji S&P. 500, a także 70 największych korporacji na świecie. Jest to spółka notowana na giełdzie, która zapewnia platformę do kupowania i sprzedawania, która codziennie handluje bilionami dolarów. Oto kilka rodzajów rynków finansowych.

1. GiełdaGiełda obraca udziałami własności spółek publicznych. Każda akcja ma swoją cenę, a inwestorzy zarabiają na akcjach, gdy osiągają dobre wyniki na rynku. Łatwo jest kupić akcje. Prawdziwym wyzwaniem jest wybór odpowiednich akcji, które przyniosą inwestorowi pieniądze.

Istnieje wiele indeksów, których inwestorzy mogą używać do monitorowania sytuacji na giełdzie, na przykład Dow Jones Industrial Average (DJIA) Dow Jones Industrial Average (DJIA) The Dow Jones Industrial Average (DJIA), zwany również powszechnie Dow Jones lub po prostu„ the Dow to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych indeksów giełdowych oraz S&P 500. Kiedy akcje są kupowane po niższej cenie i sprzedawane po wyższej cenie, inwestor zarabia na sprzedaży .

2. Rynek obligacjiRynek obligacji oferuje firmom i rządowi możliwości zabezpieczenia pieniędzy na sfinansowanie projektu lub inwestycji. Na rynku obligacji inwestorzy kupują obligacje od firmy, a firma zwraca kwotę obligacji w uzgodnionym terminie wraz z odsetkami.

3. Rynek towarowyRynek towarowy to miejsce, na którym handlowcy i inwestorzy kupują i sprzedają zasoby naturalne lub towary, takie jak kukurydza, ropa, mięso i złoto. Na takie zasoby tworzony jest specyficzny rynek, ponieważ ich cena jest nieprzewidywalna. Istnieje towarowy rynek kontraktów terminowych, na którym cena towarów, które mają zostać dostarczone w określonym czasie w przyszłości, jest już dziś określona i przypieczętowana.

4. Rynek instrumentów pochodnychTaki rynek obejmuje instrumenty pochodne lub kontrakty, których wartość jest oparta na wartości rynkowej aktywów będących przedmiotem obrotu. Przykładem instrumentu pochodnego są wymienione powyżej kontrakty terminowe na rynku towarowym.

Funkcje rynkówNie można lekceważyć roli rynków finansowych w sukcesie i sile gospodarki. Oto cztery ważne funkcje rynków finansowych:

1. Zapewnia bardziej produktywne wykorzystanie oszczędnościJak wspomniano w powyższym przykładzie, konto oszczędnościowe, na którym znajdują się pieniądze, nie powinno po prostu pozostawić tych pieniędzy w skarbcu. W ten sposób rynki finansowe, takie jak banki, otwierają ją dla osób fizycznych i firm, które potrzebują kredytu mieszkaniowego, studenckiego lub biznesowego.

2. Wyznacza cenę papierów wartościowychInwestorzy dążą do osiągnięcia zysków ze swoich papierów wartościowych. Jednak w przeciwieństwie do towarów i usług, których cenę określa prawo podaży i popytu, ceny papierów wartościowych są określane przez rynki finansowe.

3. Zapewnia płynność aktywów finansowychKupujący i sprzedający mogą w każdej chwili zdecydować się na obrót swoimi papierami wartościowymi. Mogą wykorzystywać rynki finansowe do sprzedaży swoich papierów wartościowych lub dokonywania inwestycji według własnego uznania.

4. Obniża koszt transakcjiNa rynkach finansowych można uzyskać różnego rodzaju informacje dotyczące papierów wartościowych bez konieczności ich wydawania.

Znaczenie rynków finansowychJest wiele rzeczy, które umożliwiają rynki finansowe, w tym:

  • Rynki finansowe zapewniają miejsce, w którym uczestnicy, tacy jak inwestorzy i dłużnicy, niezależnie od ich wielkości, będą traktowani sprawiedliwie i odpowiednio.
  • Zapewniają osobom fizycznym, firmom i organizacjom rządowym dostęp do kapitału.Rynki finansowe pomagają obniżyć stopę bezrobocia ze względu na wiele możliwości zatrudnienia, jakie oferujeDodatkowe zasobyDziękujemy za przeczytanie objaśnienia CFI na temat rynków finansowych. CFI oferuje Financial Modeling & Valuation Analyst (FMVA) Certyfikat FMVA® Dołącz do ponad 350 600 studentów, którzy pracują dla firm takich jak Amazon, JP Morgan i Ferrari, w ramach programu certyfikacji dla tych, którzy chcą przenieść swoją karierę na wyższy poziom. Aby kontynuować naukę i rozwijać swoją karierę, pomocne będą następujące zasoby:

    • London International Financial Futures and Options Exchange London International Financial Futures and Options Exchange (LIFFE) London International Financial Futures and Options Exchange (LIFFE) to giełda kontraktów terminowych z siedzibą w Londynie. Sir Brian Williamson założył LIFFE
    • New York Mercantile Exchange (NYMEX) New York Mercantile Exchange (NYMEX) New York Mercantile Exchange (NYMEX) to towarowa giełda kontraktów terminowych zlokalizowana na Manhattanie w Nowym Jorku. Należy do grupy CME, jednej z największychGiełda Giełda Giełda to rynki publiczne, które istnieją w celu emisji, kupna i sprzedaży akcji, które są przedmiotem obrotu giełdowego lub pozagiełdowego. Akcje, znane również jako akcje, reprezentują ułamkową własność w firmieRodzaje rynków – dealerzy, brokerzy, giełdy Rodzaje rynków – dealerzy, brokerzy, giełdy Rynki obejmują brokerów, dealerów i giełdy. Każdy rynek działa w ramach różnych mechanizmów handlowych, które wpływają na płynność i kontrolę. Różne rodzaje rynków pozwalają na różne cechy handlowe, opisane w tym przewodnikuSzkolenie z zakresu finansów przedsiębiorstwaRozwiń swoją karierę w bankowości inwestycyjnej, private equity, FP&A, skarbcu, rozwoju korporacyjnym i innych obszarach finansów korporacyjnych.

      aby przenieść swoją karierę na wyższy poziom! Dowiedz się już dziś krok po kroku od profesjonalnych instruktorów z Wall Street.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy