Sezam kredytowy rozwiązuje problem: jakiej oceny kredytowej używamy

17 lutego 2021
Category: Decyzje Finansowe

Zainteresowani konsumenci zadają kilka typowych pytań o to, kim jesteśmy i czym się zajmujemy. Oto odpowiedzi, których potrzebujesz.

Credit Sesame, finansowa firma wellness, jest rzecznikiem konsumentów. Udostępniamy wyniki kredytowe, aktualizowane co miesiąc, całkowicie bezpłatnie każdemu konsumentowi w USA, który ma plik kredytowy. Credit Sesame świadczy również usługi pomagające konsumentom podejmować lepsze decyzje finansowe.

Oferujemy bezpłatne oceny zdolności kredytowej, aby umożliwić konsumentom zrobienie dwóch rzeczy:

 • Wybierz produkty kredytowe z najlepszymi warunkami
 • Podejmij konkretne kroki w celu poprawy zdolności kredytowej, aby zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy w przyszłościCzy Credit Sesame wprowadził konsumentów w błąd?

  Nie. Na początku 2017 roku Biuro Ochrony Konsumentów (CFPB) nakazało TransUnion i Equifax zapłacenie wysokich grzywien za oszukanie klientów co do wyników kredytowych i raportów kredytowych. CFPB twierdzi, że TransUnion i Equifax powiedziały klientom, że kupują „te same punkty kredytowe, których używają pożyczkodawcy przy podejmowaniu decyzji kredytowych, podczas gdy w rzeczywistości tak nie było. Ponadto firmy te wabiły konsumentów do darmowego lub próbnego członkostwa w wysokości 1 USD bez wyraźnego ujawniania, że ​​członkostwo przekształciło się w miesięczne subskrypcje, które były automatycznie obciążane kartami kredytowymi klientów.

  Credit Sesame nie był częścią tego ani żadnego innego zamówienia w historii. Zawsze oferowaliśmy członkom ocenę „konsumencką lub „edukacyjną. Ponadto do rejestracji nie jest wymagany numer karty kredytowej, więc nie ma absolutnie żadnego ryzyka odkrycia niespodziewanych opłat lub prowizji za nasze usługi. Płatność jest wymagana tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na zakup usługi premium.

  Źródło obrazu | www.creditsesame.com

  Oprócz bezpłatnych wyników kredytowych członkowie Credit Sesame otrzymują bezpłatne monitorowanie kredytu (w tym powiadomienia w czasie rzeczywistym o zmianach w pliku kredytowym), bezpłatną kartę raportu kredytowego (w tym analizę i przydatne wskazówki dotyczące poprawy) oraz bezpłatną ochronę przed kradzieżą tożsamości (w tym tożsamość na żywo) wsparcie renowacyjne i bezpłatne ubezpieczenie od kradzieży tożsamości w wysokości 50 000 USD).

  Usługi premium są dostępne dla konsumentów, którzy chcą je kupić. Plany Pro i Platinum Protection obejmują codzienne monitorowanie Twoich danych we wszystkich trzech głównych biurach kredytowych (Equifax, Experian i TransUnion) oraz ubezpieczenie od kradzieży tożsamości o wartości 1 miliona USD. Nasz plan podstawowy obejmuje codzienne monitorowanie raportu kredytowego TransUnion. W przypadku członków Platinum Protection monitorujemy również Twój numer ubezpieczenia społecznego, rejestry publiczne i czarne strony internetowe. Wszystkie nasze płatne plany obejmują całodobowe wsparcie w zakresie niedokładności w raportach kredytowych.

  Jakiej zdolności kredytowej używa Credit Sesame?

  Źródło obrazu | www.creditsesame.com

  Ocena kredytowa, którą widzisz w Credit Sesame, jest oparta na modelu punktacji VantageScore® 3.0 i dostarczona przez TransUnion. To jest prawdziwa ocena kredytowa, a nie TransUnion Risk Score, która jest jedynie edukacyjną oceną kredytową i nie jest używana przez pożyczkodawców. TransUnion Risk Score został zaprojektowany przez TransUnion, aby dać użytkownikowi wyobrażenie o jego wyniku kredytowym.

  Szczegóły dotyczące modelu punktacji VantageScore® 3.0

  Tak wiele różnych wyników może być mylących, ale oto, co powinieneś zrobić

  Wskazówka: ocena kredytowa, którą widzisz w Credit Sesame, może różnić się od wyniku, jaki widzi pożyczkodawca, gdy ubiegasz się o kredyt. To normalne. Nie masz tylko jednej zdolności kredytowej; masz dziesiątki. Nie ma jednego wyniku, z którego korzystają pożyczkodawcy. W rzeczywistości masz nawet więcej niż jeden wynik FICO®.

  Pożyczkodawca hipoteczny widzi jedną wersję Twojego wyniku, ale wystawca karty kredytowej widzi inną, nawet jeśli oba wyniki są wyświetlane w tym samym momencie. Kredytodawcy samochodowi i niektórzy inni wierzyciele również mają dostęp do specjalnych wyników branżowych. Ponadto, chociaż systemy oceny zdolności kredytowej są okresowo aktualizowane, pożyczkodawcy nie muszą korzystać z najbardziej aktualnej wersji, więc nawet dwóch pożyczkodawców z tej samej klasy może otrzymać dwa różne wyniki tego samego dnia.

  Więcej informacji na temat różnic w zdolności kredytowej można znaleźć w naszym Przewodniku po przedziałach kredytowych.

  Jeśli masz dostęp do bezpłatnej oceny kredytowej z innych źródeł, takich jak bank lub wystawca karty kredytowej, zachęcamy do zapoznania się z nimi, oprócz bezpłatnej oceny kredytowej dostarczonej przez Credit Sesame. Śledzenie wyniku kredytowego i karty raportu kredytowego może powiedzieć, czy Twój profil kredytowy poprawia się, do jakiego ogólnego zakresu należysz, a nawet jeśli padłeś ofiarą oszustwa lub błędów w raportach kredytowych, gdy Twój wynik nieoczekiwanie spada.

  Czy Credit Sesame zapewnia bezpłatne roczne raporty kredytowe?

  Źródło obrazu | www.creditsesame.com

  Jedynym źródłem online upoważnionym do dostarczania bezpłatnego raportu kredytowego, do którego masz prawo na mocy prawa federalnego, od Equifax, Experian i TransUnion każdego roku jest AnnualCreditReport.com. Prawo nie upoważnia Cię do bezpłatnej oceny kredytowej i nie otrzymasz jej na tej stronie.

  Credit Sesame oferuje bezpłatną kartę kredytową opartą na danych z pliku kredytowego TransUnion. Bezpłatna karta raportu kredytowego Credit Sesame przyznaje ocenę (od A do F) Twoim wynikom w każdym z głównych obszarów, które wpływają na Twój wynik (bez względu na zastosowany model oceny). Są to historia płatności, wykorzystanie długu, wiek plików, mieszanka kredytów i zapytania lub nowe konta.

  Wynik jednej osoby może być niski z powodu opóźnień w płatnościach, podczas gdy wynik innej osoby może być niski z powodu wysokiego zadłużenia. Musisz wiedzieć, jakie są twoje czynniki, aby podjąć odpowiednie działania w celu poprawy, a nasza bezpłatna karta raportu kredytowego może pomóc w opracowaniu planu działania.

  W jaki sposób Credit Sesame zarabia pieniądze?

  Credit Sesame wykorzystuje zaawansowane narzędzia do analizy danych konsumenckich dostarczanych przez TransUnion, aby pokazać, jak możesz zaoszczędzić pieniądze. Podajemy sugestie dostosowane do Twojego unikalnego profilu kredytowego. Na przykład, jeśli dane wskazują, że prawdopodobnie kwalifikujesz się do karty kredytowej z niższą RRSO niż ta, którą obecnie płacisz, pokażemy Ci te informacje.

  Następnie, jeśli zdecydujesz się złożyć wniosek o produkt kredytowy za pośrednictwem pulpitu Credit Sesame, a wniosek zostanie ostatecznie zatwierdzony, pobieramy niewielką prowizję od instytucji finansowej. Konsument nigdy nie jest obciążony opłatą.

  Stań się istotną częścią społeczności SesameThrive i dziel się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy