Trzy największe nieporozumienia dotyczące akcji dywidendowych

17 lutego 2021
Category: Mogą Mieć

Jedną z pierwszych rzeczy, których dowiaduje się większość nowych inwestorów, jest to, że akcje z dywidendami są rozsądną opcją. Ogólnie uważane za bezpieczniejszą opcję niż akcje wzrostowe – lub inne akcje, które nie dają dywidendy – akcje z dywidendami zajmują kilka miejsc nawet w portfelach nawet najbardziej początkujących inwestorów. Jednak akcje z dywidendami to nie wszystkie senne, bezpieczne opcje, w które wierzyliśmy. Jak wszystkie inwestycje, akcje dywidendowe mają różne kształty i kolory i ważne jest, aby nie malować ich szerokim pociągnięciem pędzla.

Oto trzy największe nieporozumienia dotyczące akcji dywidend. Zrozumienie ich powinno pomóc ci wybrać lepsze akcje dywidendowe.

Kluczowe wnioski
 • Wielu inwestorów oczekuje, że akcje wypłacające dywidendę będą generować dochód oprócz zysków kapitałowych.
 • Wysoka rentowność dywidendy może jednak nie zawsze być dobrym znakiem, ponieważ firma zwraca tak dużą część swoich zysków inwestorom (zamiast ją rozwijać).Dochód z dywidendy w połączeniu z całkowitym zwrotem może być najważniejszym czynnikiem, ponieważ dywidendy są często liczone w celu poprawy całkowitego zwrotu z inwestycji.High Yield jest królem

  Największym błędnym przekonaniem dotyczącym akcji dywidend jest to, że wysoka rentowność jest zawsze dobra. Wielu inwestorów w dywidendę po prostu wybiera zbiór akcji, które dają najwyższe dywidendy i mają nadzieję na najlepsze. Z wielu powodów nie zawsze jest to dobry pomysł.

  Na przykład spójrz na tygodniową listę akcji SureDividend miesięcznych dywidend. Kiedy przeglądasz tę listę według firm o najwyższych dochodach z dywidendy, najlepsze nazwiska nie zawsze są najlepszymi na podstawie całkowitego zwrotu. 17 marca 2018 r. Corpus Entertainment jest spółką o najwyższym dochodzie dywidendy, ze stopą dywidendy w wysokości 26,9%. Jednak ma dziesięcioletni roczny całkowity zwrot w wysokości -1,81% i trzyletni roczny całkowity zwrot w wysokości -18,54%. Tak więc, chociaż miał „najlepszą dywidendę, jej całkowity zwrot nie był aż tak imponujący.

  Pamiętaj, że dywidenda to procent zysków firmy, który firma wypłaca swoim właścicielom (udziałowcom) w formie gotówki, również podawany jako wskaźnik wypłaty. Wszelkie pieniądze wypłacone w formie dywidendy nie są ponownie inwestowane w biznes. Jeśli firma płaci akcjonariuszom zbyt wysoki procent swoich zysków, może to oznaczać, że kierownictwo woli nie reinwestować w spółkę, biorąc pod uwagę brak korzyści. Dlatego wskaźnik wypłaty dywidendy, który mierzy procent zysków, jakie firma wypłaca akcjonariuszom, jest kluczowym miernikiem, na który należy zwrócić uwagę, ponieważ jest to znak, że wypłacający dywidendę nadal ma elastyczność, aby ponownie inwestować i rozwijać swoją działalność.

  Niektóre sektory rynku charakteryzują się wysokimi wypłatami i jest to również element struktury korporacyjnej sektora. Dwa przykłady to fundusze inwestycyjne na rynku nieruchomości (REIT) i spółka komandytowa (MLP). Spółki te mają wysokie wskaźniki wypłat i wysoką rentowność dywidend, ponieważ jest to zakorzenione w ich strukturze.

  5 powszechnych nieporozumień dotyczących dywidendAkcje dywidendowe są zawsze nudne

  Oczywiście, jeśli chodzi o wypłacających wysokie dywidendy, większość z nas myśli o spółkach użyteczności publicznej i innych wolno rozwijających się biznesach. Te firmy przychodzą na myśl jako pierwsze, ponieważ inwestorzy zbyt często koncentrują się na akcjach o najwyższych dochodach. Jeśli zmniejszysz znaczenie rentowności, akcje dywidend mogą stać się znacznie bardziej ekscytujące.

  Jednymi z najlepszych cech, jakie mogą mieć akcje dywidendy, są ogłoszenie nowej dywidendy, wysokie wskaźniki wzrostu dywidendy w ostatnich latach lub potencjał do zaangażowania większych kwot i podniesienia dywidendy (nawet jeśli obecna rentowność jest niska). Każde z tych ogłoszeń może być bardzo ekscytującym wydarzeniem, które może wstrząsnąć ceną akcji i skutkować większym całkowitym zwrotem. Jasne, próba przewidzenia dywidend kierownictwa i tego, czy akcje dywidendy wzrosną w przyszłości, nie jest łatwa, ale jest kilka wskaźników.

 • Elastyczność finansowa: jeśli spółka ma niski wskaźnik wypłaty dywidendy, ale generuje wysoki poziom wolnych przepływów pieniężnych, oczywiście ma miejsce na zwiększenie dywidendy. Idealne są również niskie nakłady inwestycyjne i zadłużenie. Z drugiej strony, jeśli firma zaciąga dług w celu utrzymania dywidendy, nie jest to dobry znak.
 • Wzrost organiczny: wzrost zysków jest jednym ze wskaźników, ale należy również zwracać uwagę na przepływy pieniężne i przychody. Jeśli firma rozwija się organicznie (tj. Zwiększony ruch pieszy, sprzedaż, marże), to wzrost dywidendy może być tylko kwestią czasu. Jeśli jednak rozwój firmy wynika z inwestycji wysokiego ryzyka lub ekspansji międzynarodowej, dywidenda może być mniej pewna.Akcje dywidendowe są zawsze bezpieczne

  Akcje dywidend są znane jako bezpieczne i niezawodne inwestycje. Wiele z nich to firmy o najwyższej wartości. Arystokraci dywidendowi – firmy, które zwiększały swoją dywidendę co roku w ciągu ostatnich 25 lat – są często uważani za firmy bezpieczne. Kiedy spojrzysz na S&P 100, który zawiera listę największych i najbardziej uznanych firm w USA, znajdziesz również wielu bezpiecznych i rosnących płatników dywidend.

  Jednak to, że firma produkuje dywidendy, nie zawsze oznacza, że ​​jest to bezpieczny zakład. Kierownictwo może wykorzystać dywidendę, aby uspokoić sfrustrowanych inwestorów, gdy akcje się nie poruszają. (W rzeczywistości wiele firm to robi.) Dlatego też, aby uniknąć pułapek dywidendowych, zawsze ważne jest, aby przynajmniej rozważyć, w jaki sposób kierownictwo wykorzystuje dywidendę w swojej strategii korporacyjnej. Dywidendy, które są nagrodą pocieszenia dla inwestorów za brak wzrostu, są prawie zawsze złymi pomysłami. W 2008 r. Rentowność dywidend wielu akcji została sztucznie podniesiona w wyniku spadków cen akcji. Przez chwilę te dochody z dywidend wyglądały kusząco. Jednak w miarę pogłębiania się kryzysów finansowych i spadku zysków wiele programów dywidend zostało całkowicie obciętych. Nagła obniżka programu dywidend często powoduje upadek akcji,jak miało to miejsce w przypadku wielu akcji banków w 2008 r.  

  Podsumowanie

  Ostatecznie inwestorom najlepiej jest przyjrzeć się kilku kluczowym czynnikom, które mogą wpłynąć na ich decyzje inwestycyjne poza stopą dywidendy. Dochód z dywidendy w połączeniu z całkowitym zwrotem może być najważniejszym czynnikiem, ponieważ dywidendy są często liczone w celu poprawy całkowitego zwrotu z inwestycji. Poszukiwanie tylko bezpiecznych płatników dywidend może również znacznie zawęzić zakres inwestycji w dywidendy.

  Wiele akcji z dywidendami jest bezpiecznych i przynosiło dywidendy rocznie od ponad 25 lat, ale jest też wiele firm, które pojawiają się w obszarze dywidend, które mogą być świetne do zidentyfikowania, kiedy zaczynają się przebijać, ponieważ może to oznaczać, że ich biznes jest silny lub znaczący stabilizujące się w dłuższej perspektywie, co czyni je świetnymi dodatkami do portfela.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy