Wybór wyłączenia dochodu zarobkowego z zagranicy

17 lutego 2021
Category: Złożyć Wniosek

Więcej w pliku

 • Osoby indywidualne
 • Firmy i osoby samozatrudnioneOrganizacje charytatywne i non-profitPodatnicy międzynarodowi
  • Osoby indywidualne – międzynarodowe
  • Firmy – międzynarodowe Podmioty rządoweWyłączenie dochodów z pracy zagranicznej jest dobrowolne. Możesz wybrać wykluczenie z tytułu obcego dochodu z zarobków i / lub wykluczenie z mieszkania za granicą, wypełniając odpowiednie części formularza 2555. Wstępny wybór wyłączenia (wykluczeń) na formularzu 2555, Dochody z zagranicy, zasadniczo musi być dokonany z:

   Możesz wybrać wyłączenie na zeznaniu złożonym po upływie okresów opisanych powyżej, pod warunkiem, że po uwzględnieniu wyłączenia nie jesteś winien federalnego podatku dochodowego.

   Jeśli jesteś winien federalny podatek dochodowy po uwzględnieniu wyłączenia, możesz wybrać wyłączenie na zeznaniu złożonym po upływie okresów opisanych powyżej, pod warunkiem, że złożysz wniosek, zanim IRS odkryje, że nie wybrałeś wyłączenia (-ów). Należy wpisać lub czytelnie wydrukować na górze pierwszej strony formularza 1040 „ZGŁOSZONO ZGODNIE Z SEKCJĄ 1.911-7 (a) (2) (i) (D).

   Jeśli jesteś winien federalny podatek dochodowy po uwzględnieniu wyłączenia, a IRS odkryje, że nie wybrałeś wyłączenia, musisz złożyć wniosek o wydanie orzeczenia w piśmie prywatnym zgodnie z rozporządzeniem o podatku dochodowym 301.9100-3 i zgodnie z instrukcjami zawartymi w pierwszej wydanej procedurze podatkowej przez IRS każdego roku.

   Jeśli zdecydujesz się wykluczyć dochód uzyskany za granicą i / lub koszty mieszkania za granicą, wybór ten obowiązuje przez ten rok i wszystkie późniejsze lata, chyba że go cofniesz. Zobacz publikację 54, Przewodnik podatkowy dla obywateli USA i cudzoziemców zamieszkałych za granicą, aby uzyskać instrukcje, jak odwołać wybory i związane z nimi skutki.

   Jeśli zdecydujesz się wykluczyć dochód uzyskany za granicą, nie możesz skorzystać z zagranicznej ulgi podatkowej lub odliczenia od podatku dochodowego, który możesz wykluczyć. Jeśli w późniejszym roku skorzystasz z kredytu lub odliczenia na którykolwiek z tych podatków, Twój wybór w celu wykluczenia zagranicznego dochodu z zarobków zostanie cofnięty począwszy od tego roku. Więcej informacji można znaleźć w publikacji 54.

   Dodatkowa ulga podatkowa na dzieci. Nie możesz skorzystać z dodatkowej ulgi podatkowej na dziecko, jeśli ubiegasz się o wyłączenie dochodu z zagranicznych zarobków.

   Kredyt dochodowy. Jeśli ubiegasz się o wyłączenie dochodu z zagranicy, nie kwalifikujesz się do ulgi w dochodach za cały rok. Więcej informacji na temat tego kredytu można znaleźć w publikacji 596 „Zarobiony kredyt dochodowy.

   Obliczanie podatku dochodowego nie jest wyłączone. Jeśli ubiegasz się o wyłączenie dochodu z zagranicy, wykluczenie mieszkaniowe lub jedno i drugie, musisz obliczyć podatek od swojego niewykluczonego dochodu, stosując stawki podatkowe, które obowiązywałyby, gdybyś nie ubiegał się o wyłączenia.

   Zagraniczna ulga podatkowa

   Jeśli zdecydujesz się wykluczyć dochód uzyskany za granicą i / lub koszty mieszkania za granicą, nie możesz wziąć zagranicznej ulgi podatkowej na podatki od dochodu, który wykluczyłeś lub mógłbyś wykluczyć. Jeśli to zrobisz, jedna lub obie opcje mogą zostać uznane za cofnięte. Możesz jednak zdecydować się na skorzystanie z zagranicznej ulgi podatkowej od dowolnej kwoty dochodu uzyskanego za granicą, która przekracza kwoty wykluczone w ramach wykluczenia zagranicznego dochodu zarobkowego i / lub wykluczenia z tytułu zagranicznego mieszkania.

   Odnośniki / tematy pokrewne

   Uwaga: ta strona zawiera co najmniej jedno odniesienie do wewnętrznego kodeksu podatkowego (IRC), przepisów skarbowych, spraw sądowych lub innych oficjalnych wytycznych podatkowych. Dla wygody osób, które chciałyby zapoznać się z technicznymi materiałami referencyjnymi, zamieszczono odniesienia do tych organów prawnych. Aby uzyskać dostęp do odpowiednich sekcji IRC, przepisów skarbowych lub innych oficjalnych wytycznych podatkowych, odwiedź stronę Kod podatkowy, przepisy i oficjalne wytyczne . Aby uzyskać dostęp do wszelkich opinii sądowych wydanych po 24 września 1995 r., Odwiedź stronę Wyszukiwanie opinii Sądu Podatkowego Stanów Zjednoczonych.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy