Wykres cen gotówki Bitcoin (BCH)

17 lutego 2021
Category: Jaka Jest

Cena gotówki Bitcoin

Przesuń w lewo, aby zobaczyć więcej

Interaktywny wykres Bitcoin Cash (BCH) Money Metals Exchange umożliwia sprawdzenie aktualnej ceny gotówki bitcoin lub historycznych cen gotówki bitcoin. Najedź kursorem na wykres, aby zobaczyć cenę spot dla danego dnia.

Czym jest Bitcoin Cash?

W 2017 roku Satoshi Nakamoto, założyciel Bitcoin, stworzył kryptowalutę o nazwie Bitcoin Cash. Bitcoin Cash jest znany jako altcoin, a jego nazwa obejmuje zarówno Bitcoin Cash, jak i Bitcoin SV.

Nakamoto stworzył Bitcoin Cash po tym, jak wielu użytkowników Bitcoin zwróciło uwagę, że bloki Bitcoin są zbyt małe. Nie przetworzyli wystarczającej liczby transakcji, co oznaczało, że transakcje były opóźnione, a czas oczekiwania na przetwarzanie wydłużał się z czasem. Dzięki Bitcoin Cash liczba transakcji przetwarzanych na blok osiągnęła maksymalnie 25000, w przeciwieństwie do średniej Bitcoin wynoszącej do 1500.

Limit podaży gotówki Bitcoin wynosi 21 milionów i wykorzystuje wiele z tych samych mechanizmów i ma podobny potencjał wykorzystania jak Bitcoin – od inwestowania po zakup fizycznych obiektów. Ma niskie opłaty transakcyjne i jest zdecentralizowaną kryptowalutą peer-to-peer. Innymi słowy, nikt nie jest jej właścicielem, a handel odbywa się między członkami.

Możesz kupić Bitcoin Cash za pomocą kredytu, debetu, gotówki, przelewu bankowego lub innych form kryptowaluty na różnych platformach rynkowych. Możesz także wydobywać Bitcoin Cash, rozwiązując równania matematyczne dla nagród blokowych.

Jaka jest różnica między Bitcoinem a Bitcoin Cash?

Bitcoin i Bitcoin Cash są bardzo podobne, zwłaszcza że Bitcoin Cash to w zasadzie to samo, ale jest w stanie wykonać więcej transakcji. Podczas gdy Bitcoin zajmuje dziesięć minut na przetworzenie pojedynczej transakcji z blokami 1 MB, Bitcoin Cash wykorzystuje bloki 8 MB do przetwarzania czterokrotnie szybciej.

Bitcoin Cash został rozwidlony z Bitcoin z zamiarem szybszego przetwarzania, ale ma inne zalety, takie jak niskie opłaty manipulacyjne. Ponieważ Bitcoin Cash wdraża również szybkie rozwiązania problemów, działa lepiej przy regularnym użyciu.

Jednocześnie, ponieważ Bitcoin Cash jest nowszy niż Bitcoin, inwestorzy nie czują się tak swobodnie, aby w niego inwestować. Bitcoin Cash pozwala również na mniejszy zysk dla górników, co doprowadziło do wolniejszego wydobywania i wdrażania.

Inne kryptowaluty jeszcze nie dotknęły Bitcoina. Czemu? To oryginalna kryptowaluta. System handlu na rynku został zbudowany dla Bitcoin, więc naturalnie jest to najpopularniejsza i najczęściej używana kryptowaluta. Ludzie, którzy już inwestują w Bitcoin, często są wobec niego lojalni.

Możesz handlować BTC na większej liczbie platform transakcyjnych niż BCH, dzięki czemu jego użycie jest bardziej wszechstronne. Więcej sklepów stacjonarnych akceptuje to jako płatność niż BCH, a BTC jest nadal bardziej pożądaną transakcją, ponieważ wartość i kapitalizacja rynkowa są wyższe.

Jaka była cena początkowa Bitcoin Cash?

Cena początkowa Bitcoin Cash rozpoczęła się od 240 USD w sierpniu 2017 r. Porównaj ją z ceną Bitcoin wynoszącą wówczas 2700 USD.

Chociaż obecnie możesz wydobywać Bitcoin Cash za 12,5 BCH za blok, to nie tak się zaczęło. Początkowo nagrody blokowe za każde rozwiązane równanie wynosiły 50 BCH za blok. Ponieważ jednak w danym momencie może krążyć tylko 21 milionów BCH, nagrody są zmniejszane o połowę w odstępach 210 000 bloków.

Oznacza to, że po pierwszych 210 000 blokach nagrody blokowe zostały zmniejszone o połowę, aby utworzyć nagrodę w wysokości 25 BCH. Ponieważ nagrody zmniejszyły się teraz o połowę, nagroda za blok wynosi 12,5 BCH. Po następnym halvingu spadną do 6,25 BCH.

Podczas gdy ceny Bitcoin Cash rosły i spadały od czasu premiery, BCH cieszy się powolną, ale stałą akcją wzrostową. Prognozy dotyczące Bitcoin Cash na 2020 r. Mówią, że do końca roku moneta może osiągnąć 800 USD.

W ciągu najbliższych pięciu lat BCH może osiągnąć wartość prawie 6000 USD. W przypadku BCH należy pamiętać, że ponieważ jest to twardy rozwidlenie Bitcoina, nie grozi mu, że stanie się nieistotny. Oba są połączone, a Bitcoin potrzebuje swoich altcoinów, aby się rozwijać.

Co się stało z ceną Bitcoin Cash po Hard Fork?

Bitcoin Cash miał swój udział we wzlotach i upadkach, odkąd został rozwidlony z Bitcoin. Po hard forku jego cena zaczęła rosnąć – na początku. Cena spadła z początkowej ceny 240 USD za BCH do 643 USD w kwietniu 2018 r., A następnie wzrosła o ponad 1000 USD w ciągu miesiąca.

Jednak rok później cena spadła do 293 dolarów – szokująco blisko ceny wyjściowej. Co się stało?

W sierpniu 2018 r.Bitcoin Cash sam się rozwidlił, tworząc Bitcoin ABC i Bitcoin SV. Ten pierwszy jest uznawany za BCH, ale ten widelec spowodował spadek ceny rynkowej Bitcoin Cash o 83 procent.

Obecnie cena BCH wynosi 393,71 USD. Ta liczba jest zgodna z wartością Bitcoin Cash od III kwartału 2019 roku, oscylując wokół 400 USD. We wrześniu spadł nawet poniżej początkowej ceny 240 USD, zanim wrócił.

Większość wykresów prognoz Bitcoin Cash sugeruje, że w najbliższej przyszłości będzie on nadal wzrastał, pomimo swojej skalistej historii. Ponieważ nadal jest powiązany z Bitcoinem, jego cena może spaść, ale nie umrze.

Czy BCH jest lepsze niż BTC?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Bitcoin jest najbardziej znaną i szeroko stosowaną istniejącą kryptowalutą. Jako pierwsza kryptowaluta i ta, która stworzyła rynek handlu kryptowalutami, jest trudna do pokonania – szczególnie jeśli chodzi o stworzony z niej altcoin.

Jednak chociaż BCH może nie być lepszy niż BTC, ma swoje zalety. Ma krótsze czasy transakcji, niższe opłaty transakcyjne i lepszą zdolność adaptacji niż BTC.

BCH ma potencjał w zakresie większej użyteczności i elastyczności. Jednak ponieważ inwestorzy i handlowcy nadal są tak skoncentrowani na BTC, popyt na BTC nie osiągnął wystarczająco wysokiego poziomu, aby stworzyć takie możliwości.

Bitcoin nadal ma większą wszechstronność, niezależnie od potencjału jego odgałęzienia. Jest jednak wolniejszy, a jego wewnętrzny zespół wsparcia nie zawsze zgadza się na najlepsze rozwiązania problemów ze skalowalnością. To sprawia, że ​​postęp jest nawet wolniejszy niż czas transakcji.

Mimo to, jeśli Bitcoin kontroluje rynki handlowe i inwestycyjne, może sobie pozwolić na poświęcenie czasu. Jego kapitalizacja rynkowa jest wyższa niż jakakolwiek inna kryptowaluta, a Bitcoin Cash nadal pozostaje w tyle za kryptowalutą macierzystą.

Z niższym zyskiem z wydobycia i lojalnymi zwolennikami Bitcoin, Bitcoin Cash ma wiele do nadrobienia, zanim będzie gotowy do szturmu na świat inwestycji kryptograficznych.

Umieść ten wykres!

Skopiuj i wklej poniższy kod do tagu HEAD / przed tagiem końcowym ciała, aby osadzić wykres. Możesz także zmienić szerokość i wysokość sekcji za pomocą body_width, body_height. Aby zmienić szerokość lub wysokość wykresu, użyj funkcji chart_width, chart_height

Skopiuj i wklej kod poniżej w dowolnym miejscu, w którym chcesz wyświetlić wykres. Wymagane jest łącze zakotwiczenia

Osadź ceny spot!

Skopiuj i wklej poniższy kod do tagu HEAD / przed tagiem końcowym ciała, aby osadzić wykres. Możesz także zmienić szerokość i wysokość sekcji za pomocą body_width, body_height. Aby zmienić szerokość lub wysokość wykresu, użyj funkcji chart_width, chart_height

Skopiuj i wklej kod poniżej w dowolnym miejscu, w którym chcesz wyświetlić wykres. Wymagane jest łącze zakotwiczenia

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy