Zelle vs. Venmo: Jaka jest różnica i co jest lepsze?

17 lutego 2021
Category: Jaka Jest

Jeśli często wysyłasz lub otrzymujesz płatności od znajomego dla rodziny, prawdopodobnie słyszałeś już o Zelle lub Venmo. Są to usługi, które umożliwiają łatwe wysyłanie i otrzymywanie płatności osobistych. Aby wysłać pieniądze, użytkownicy potrzebują po prostu adresu e-mail lub numeru telefonu, aby skonfigurować płatność.

Chociaż te usługi płatnicze wydają się podobne, są one różne, z pewnymi różnicami w opłatach i funkcjach konta, o których warto wiedzieć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Zelle kontra Venmo, w tym o tym, jak rozpocząć, i o funkcjach konta.

Spis treści

Co to jest Zelle?

Zelle to funkcja bankowości mobilnej dla banków zaangażowanych w sieć, która umożliwia użytkownikom dokonywanie transakcji peer-to-peer. Użytkownicy mogą wysyłać lub odbierać pieniądze, używając adresów e-mail lub numerów telefonów komórkowych. Zaletą korzystania z Zelle do transakcji jest to, że pieniądze są przesyłane bezpośrednio między kontami bankowymi nadawców i odbiorców.

Jeśli chcesz korzystać z Zelle, najpierw musisz się zarejestrować. do niego, pobierając aplikację Zelle i rejestrując się tam. Możesz również zarejestrować się za pośrednictwem aplikacji mobilnej swojego banku, jeśli Twój bank należy do sieci Zelle. Jeśli rejestrujesz się przez aplikację Zelle, poprosi Cię o podanie informacji kontaktowych, adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego. Ponadto musisz dodać kartę debetową Visa lub Mastercard połączoną z krajowym kontem bankowym.

Możesz używać Zelle do wysyłania pieniędzy praktycznie każdemu, o ile ma konto bankowe w USA.

Co to jest Venmo?

Venmo jest własnością PayPal i jest to aplikacja, która umożliwia osobom fizycznym wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy między sobą, a także umożliwia kupowanie towarów i usług od różnych firm (np. Uber, Seamless i J. Crew).

Podobnie jak Zelle, Venmo umożliwia użytkownikom wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy przy użyciu czyjegoś numeru telefonu lub adresu e-mail. Obaj użytkownicy muszą mieć konto Venmo. Jeśli odbiorca nie ma konta, będzie musiał je utworzyć.

Główna różnica między Zelle i Venmo: Dzięki Venmo możesz utrzymywać saldo na swoim koncie Venmo. Z drugiej strony Zelle przesyła pieniądze bezpośrednio między kontami bankowymi. Transakcje Venmo odbywają się między kontami i saldami Venmo.

Jedną fajną rzeczą w Venmo jest to, że ma również element społeczny. Aplikacja pozwala użytkownikom mieć znajomych na swojej osi czasu i sprawdzać, co robią ich kontakty, np. Komu płacą i za co. Możesz przeglądać, polubić i komentować zakupy.

Zelle vs Venmo: Kluczowe różnice

Zelle i Venmo mogą wysyłać i otrzymywać płatności klientom ze Stanów Zjednoczonych.

Korzystanie z Zelle jest bezpłatne, a główna różnica polega na tym, że płatności są wysyłane bezpośrednio z połączonego konta bankowego na połączone konto lub kartę odbiorcy. Z drugiej strony Venmo zapewnia cyfrowy portfel, który można zasilić z połączonego konta bankowego w USA, karty kredytowej, debetowej lub przedpłaconej. Następnie możesz użyć tych pieniędzy, aby dokonać płatności dla użytkowników Venmo. Wiele transferów Venmo jest bezpłatnych, ale za niektóre transakcje są naliczane opłaty.

Oto kilka kluczowych różnic między usługami:

 • Zelle umożliwia wysyłanie i odbieranie, ale nie pozwala na przechowywanie środków. Venmo ma funkcję portfela, dzięki czemu możesz utrzymać równowagę.
 • Niektóre aplikacje bankowe mają wbudowany ZelleTransakcje Venmo trwają dłużej niż Zelle, co jest natychmiastowe.Venmo działa tylko z niewielką liczbą autoryzowanych sprzedawcówObie aplikacje do płatności są szybkie, ale Zelle jest natychmiastowe i bezpłatne. Środki Venmo zajmują od jednego do trzech dni roboczych, chyba że zapłacisz 1% opłaty transakcyjnej za natychmiastowy przelew, dzięki czemu Twoje środki będą dostępne w ciągu kilku minut.

  Jak bezpieczne jest Zelle kontra Venmo?

  Jedną z największych wad dla większości ludzi, jeśli chodzi o aplikacje do płatności mobilnych, jest bezpieczeństwo.

  Jednak możesz spokojnie korzystać z bankowości, ponieważ zarówno Zelle, jak i Venmo mają wbudowane funkcje bezpieczeństwa, które zapewniają bezpieczeństwo przelewów pieniężnych. Zelle ma również zespół, który monitoruje transakcje i wykorzystuje uwierzytelnianie, aby zapewnić ochronę Twoich informacji. Venmo monitoruje również transakcje w celu wykrycia oszustw, a obie usługi wykorzystują szyfrowanie danych do ochrony danych osobowych. Obie usługi są bezpieczne, chociaż Venmo można uznać za bezpieczniejsze ze względu na funkcję PIN i włączenie uwierzytelniania wieloskładnikowego w aplikacji.

  Wniosek

  Przed podjęciem decyzji o użyciu którejkolwiek z tych aplikacji P2P ważne jest, aby dokładnie rozważyć funkcje, opłaty i ograniczenia każdej platformy. Pamiętaj, że nie musisz używać tylko jednej aplikacji. Zawsze możesz wybrać i wybrać preferowany sposób przesyłania pieniędzy, w zależności od sytuacji.

  Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, jeśli tak się stało! Jeśli nie masz konta oszczędnościowego, zapoznaj się z naszą sekcją dotyczącą najlepszych kont oszczędnościowych. Chcesz co roku dodać trochę dodatkowego dochodu? Jeśli tak, zobacz naszą listę najlepszych ofert bankowych !

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy