Deborah Brown zaśpiewa na koncercie we Wrocławiu

12 czerwca na głównej scenie szczecińskich „Dni Morza”, zagrają Kelvin Sholar - pianista i producent muzyczny Stevie Wondera, Sylwester Ostrowski - saksofonista i szef Szczecin Jazzu oraz orkiestra NFM Leopoldinum. Koncert będzie połączeniem klasycznego jazz’u z muzyką techno. Muzycy popłyną później rzeką Odrą pod napięcie do Wrocławia, grając w drodze dwa koncerty. Poprowadzą też warsztaty muzyczne, a czternaście czerwca do Ostrowskiego i Leopoldinum dołączy legendarna amerykańska wokalistka Deborah Brown razem ze swoim nowojorskim zespołem.

Finałem wydarzenia zostanie wspólny koncert w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Całość powstała w zakresie programu Europejskiej Stolicy Związanych z kulturą 2016 oraz we kooperacji pomiędzy Szczecinem i Wrocławiem. Wydarzenie nosi nazwę „Pod prąd”, Business Insider Nasze państwo ma patronat nad naszym wydarzeniem.

Foto: towary prasowe Deborah Brown z zespołem

Połączenie pasji do muzyki z biznesem

Wspólne koncerty artystów Szczecin Jazzu i Leopoldinum to plan Andrzeja Kosendiaka, szefa Narodowego Forum Muzyki i dyrygenta oraz Sylwestran Ostrowskiego, szczecińskiego saksofonisty. Obu artystów jednoczy pasja do muzyki, którą skutecznie łączą z biznesem. Kosendiak stoi za triumfem utworzenia największej instytucji muzycznej w Polsce - Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu an Ostrowski jest twórcą Akademii Sztuki w Szczecinie, pierwszej w Polsce interdyscyplinarnej publicznej wyższej uczelni artystycznej, która skupia muzykę, sztuki wizualne, wokal oraz teatr.

Ich wspólnemu pomysłowi przyświeca prosta idea, pragną promować dobrą muzykę i podkreślić, że nawet w największym stopniu odległe rzeczy jak jazz, klasyka i techno możemy połączyć.

Nie obawiają się inwestować w marzenia

- My artyści często wybieramy drogę pod napięcie - mówi Ostrowski, który przyznaje, że nie boi się inwestować w swoje pragnienia.

Pamiętam jak podczas inauguracji Business Insider Polska, Tytus Cytowski mówił, że w Europie nikt odrzucić inwestuje w marzenia. Moja osoba jestem przykładem takiej inwestycji, inwestuję w marzenia. Wówczas właśnie pasja, konsekwencja i nie zrażanie się niepowodzeniami, nawet tymi publicznymi dzięki scenie, spowodowały, że udało mi się połączyć jazz z biznesem.

„Nigdy odrzucić mów nie”

To dewizan Ostrowskiego, ale sama hobby nie wystarczy. By odnieść sukces w tej gałęzi, muzycy stosują takie same reguły, co znani ludzie sukcesu. - Wstaję o sześć: 30 rano i kładę się spać dopiero pierścień północy, bo będąc grajkiem trzeba pracować na kilka etatów. Jest się PR-owcem, księgowym, biznesmenem i niejednokrotnie trzeba przejść przez prawdziwe piekło, by zaistnieć, jednak jeśli robi się to z pasją, ma się siłę do działania. a mianowicie wyjaśnia.

Legenda jazzu - Deborah Brown

Foto: materiały prasowe Deborah Brown

Deborah Brown w swoim bogatym muzycznym portfolio dzierży współpracę z tak znakomitymi jazzmanami, jak Clark Terry, Joanny Griffin, Michel Legrand, Toots Thielemans, Kenny Drew czy Roy Hargrove. Jej stały kwartet JAZZ 4 JAZZ współtworzyli Horace Parlan, Red Mitchell i Ed Thigpen. Brown uczestniczyła po programie telewizyjnym dla UNICEFU z legendami amerykańskiego kina Audrey Hepburn i Rogerem Moore’em. Polskim melomanom wokalistka znana jest z tafle „Double Trouble” nagranej wspólnie ze Zbigniewem Namysłowskim pod koniec lat 80.

Foto: Jim Barcus / Business Insider Deborah Brown

Artyści zapowiadają również wspólną płytę Debory Brown, Sylwestra Ostrowsiego i NFM Leopoldinum. Planowana premiera: Listopad 2016.

Deborah Brown i Sylwester Ostrowski promują Polskę w mekce światowego jazzu - American Jazz Museum w Kansas City, MO, USA

Projekt „Pod prąd” realizowany jest przy kooperacji Szczecińskiej Agencji Artystycznej jak i również Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Co po programie?

12 czerwca 2016, g. 18. 00. Scena główna „Dni Morza” ul. Jana z Kolna

 • Koncert: „Klasyka spotyka Detroit Techno”
 • W systemie między innymi: „Ain’t Nobody” Chaki Khan, „Let Down” RadioHead, „It’s Raining Men” Weather Girls oraz „Zima” Vivaldiego.
 • Wstęp wolny

13 czerwca 2016, g. 20. 00. Winnica Turnau, Baniewice

 • Koncert: „Klasyka spotyka Detroit Techno”
 • W programie między innymi: „Ain’t Nobody” Chaki Khan, „Let Down” RadioHead, „It’s Raining Men” Weather Girls i „Zima” Vivaldiego.
 • Wstęp płatny. Więcej informacji w www.winnicaturnau.pl

14 czerwca 2016 g. 20. 00. Stadion Gminny w Malczycach

 • Koncert: „Klasyka i jazz” z udziałem Debory Brown
 • W programie między pozostałymi: tanga Piazzolli oraz jazzowe „klasyki” z repertuaru Duke’an Ellingtona, Theloniousa Monka jak i również Charlie Parkera.
 • Wstęp wolny.

15 czerwca 2016. Gminny Ośrodek Związanych z kulturą w Malczycach

 • Warsztaty muzyczne prowadzone przez Deborę Brown
 • Wstęp wolny

16 czerwca 2016, g. 19. 00. Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

 • Koncert finałowy: „Pod prąd” wraz z Szczecina do Wrocławia
 • W programie specjalnie przygotowane aranżacje utworów Theloniousa Monka jak "Pannonica", "Ask me now" czy "Bemsha swing".
 • Wstęp płatny
 • Więcej wiadomości na: www.nfm.wroclaw.pl i www.saa.pl
Tagi: muzyka Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

 • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

 • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

NotowanieAktualności

europie gazu nie zabraknie. Jaceniuk: Ukraina gwarantuje Informacje

Europie gazu nie zabraknie. Jaceniuk: Ukraina gwarantuje Informacje

Poroszenko: sytuacja z dostawami gazu ustabilizowana Fala zarobkowej migracji do Polski może jeszcze wzrosnąć. Pula centralny Ukrainy ostrzega Polak będzie zarządzał ukraińską spółką Odciski palców i fotografie cyfrowe. Zmiany na…...

eurocash chce przejąć sieć Mila

Eurocash chce przejąć sieć Mila

Eurocash podpisał list intencyjny dotyczący potencjalnego zakupu 100 proc. udziałów w spółce Domelius Limited z Nikozji, a także przejęcia kontroli nad jej spółkami zależnymi. Transakcja oznaczałaby więc przejęcie przez Eurocash kontroli…...

eSET: Hakerzy zaatakowali trzy spółki w Polsce i dzięki Ukrainie Tech

ESET: Hakerzy zaatakowali trzy spółki w Polsce i dzięki Ukrainie Tech

Hakerzy zainfekowali złośliwym oprogramowaniem 4 firmy energetyczne i transportowe w Polsce i na Ukrainie i możliwe, iż planują destrukcyjne cyberataki - poinformował Reuters, powołując się na raport słowackiej przedsiębiorstwa ESET. Nie…...

enea kupiła elektrownie w Połańcu Surowce

Enea kupiła elektrownie w Połańcu Surowce

ArcelorMittal wyłączy wielki kocioł w krakowskiej hucie. 4 scenariusze dla pracowników Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem Zanieczyszczona…...

emerytura plus. Ile osób dostanie świadczenie? Jaki będzie koszt?

Emerytura plus. Ile osób dostanie świadczenie? Jaki będzie koszt?

Ministerstwo Rodziny, Roboty i Polityki Społecznej opublikowało w czwartek projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 roku. Zostanie ono wypłacane w maju, w kwocie 1100…...

elżbieta Bieńkowska o rynku UE i protekcjonizmie

Elżbieta Bieńkowska o rynku UE i protekcjonizmie

- Jakikolwiek objaw protekcjonizmu w UE jest bezprawny - rzekła w piątek w Stargardzie unijna komisarz ds. sektorze wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP Elżbieta Bieńkowska. Jakim sposobem podkreślała, w Europie powinno…...