Deborah Brown zaśpiewa na koncercie we Wrocławiu

12 czerwca na głównej scenie szczecińskich „Dni Morza”, zagrają Kelvin Sholar - pianista i producent muzyczny Stevie Wondera, Sylwester Ostrowski - saksofonista i szef Szczecin Jazzu oraz orkiestra NFM Leopoldinum. Koncert będzie połączeniem klasycznego jazz’u z muzyką techno. Muzycy popłyną później rzeką Odrą pod napięcie do Wrocławia, grając w drodze dwa koncerty. Poprowadzą też warsztaty muzyczne, a czternaście czerwca do Ostrowskiego i Leopoldinum dołączy legendarna amerykańska wokalistka Deborah Brown razem ze swoim nowojorskim zespołem.

Finałem wydarzenia zostanie wspólny koncert w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Całość powstała w zakresie programu Europejskiej Stolicy Związanych z kulturą 2016 oraz we kooperacji pomiędzy Szczecinem i Wrocławiem. Wydarzenie nosi nazwę „Pod prąd”, Business Insider Nasze państwo ma patronat nad naszym wydarzeniem.

Foto: towary prasowe Deborah Brown z zespołem

Połączenie pasji do muzyki z biznesem

Wspólne koncerty artystów Szczecin Jazzu i Leopoldinum to plan Andrzeja Kosendiaka, szefa Narodowego Forum Muzyki i dyrygenta oraz Sylwestran Ostrowskiego, szczecińskiego saksofonisty. Obu artystów jednoczy pasja do muzyki, którą skutecznie łączą z biznesem. Kosendiak stoi za triumfem utworzenia największej instytucji muzycznej w Polsce - Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu an Ostrowski jest twórcą Akademii Sztuki w Szczecinie, pierwszej w Polsce interdyscyplinarnej publicznej wyższej uczelni artystycznej, która skupia muzykę, sztuki wizualne, wokal oraz teatr.

Ich wspólnemu pomysłowi przyświeca prosta idea, pragną promować dobrą muzykę i podkreślić, że nawet w największym stopniu odległe rzeczy jak jazz, klasyka i techno możemy połączyć.

Nie obawiają się inwestować w marzenia

- My artyści często wybieramy drogę pod napięcie - mówi Ostrowski, który przyznaje, że nie boi się inwestować w swoje pragnienia.

Pamiętam jak podczas inauguracji Business Insider Polska, Tytus Cytowski mówił, że w Europie nikt odrzucić inwestuje w marzenia. Moja osoba jestem przykładem takiej inwestycji, inwestuję w marzenia. Wówczas właśnie pasja, konsekwencja i nie zrażanie się niepowodzeniami, nawet tymi publicznymi dzięki scenie, spowodowały, że udało mi się połączyć jazz z biznesem.

„Nigdy odrzucić mów nie”

To dewizan Ostrowskiego, ale sama hobby nie wystarczy. By odnieść sukces w tej gałęzi, muzycy stosują takie same reguły, co znani ludzie sukcesu. - Wstaję o sześć: 30 rano i kładę się spać dopiero pierścień północy, bo będąc grajkiem trzeba pracować na kilka etatów. Jest się PR-owcem, księgowym, biznesmenem i niejednokrotnie trzeba przejść przez prawdziwe piekło, by zaistnieć, jednak jeśli robi się to z pasją, ma się siłę do działania. a mianowicie wyjaśnia.

Legenda jazzu - Deborah Brown

Foto: materiały prasowe Deborah Brown

Deborah Brown w swoim bogatym muzycznym portfolio dzierży współpracę z tak znakomitymi jazzmanami, jak Clark Terry, Joanny Griffin, Michel Legrand, Toots Thielemans, Kenny Drew czy Roy Hargrove. Jej stały kwartet JAZZ 4 JAZZ współtworzyli Horace Parlan, Red Mitchell i Ed Thigpen. Brown uczestniczyła po programie telewizyjnym dla UNICEFU z legendami amerykańskiego kina Audrey Hepburn i Rogerem Moore’em. Polskim melomanom wokalistka znana jest z tafle „Double Trouble” nagranej wspólnie ze Zbigniewem Namysłowskim pod koniec lat 80.

Foto: Jim Barcus / Business Insider Deborah Brown

Artyści zapowiadają również wspólną płytę Debory Brown, Sylwestra Ostrowsiego i NFM Leopoldinum. Planowana premiera: Listopad 2016.

Deborah Brown i Sylwester Ostrowski promują Polskę w mekce światowego jazzu - American Jazz Museum w Kansas City, MO, USA

Projekt „Pod prąd” realizowany jest przy kooperacji Szczecińskiej Agencji Artystycznej jak i również Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Co po programie?

12 czerwca 2016, g. 18. 00. Scena główna „Dni Morza” ul. Jana z Kolna

 • Koncert: „Klasyka spotyka Detroit Techno”
 • W systemie między innymi: „Ain’t Nobody” Chaki Khan, „Let Down” RadioHead, „It’s Raining Men” Weather Girls oraz „Zima” Vivaldiego.
 • Wstęp wolny

13 czerwca 2016, g. 20. 00. Winnica Turnau, Baniewice

 • Koncert: „Klasyka spotyka Detroit Techno”
 • W programie między innymi: „Ain’t Nobody” Chaki Khan, „Let Down” RadioHead, „It’s Raining Men” Weather Girls i „Zima” Vivaldiego.
 • Wstęp płatny. Więcej informacji w www.winnicaturnau.pl

14 czerwca 2016 g. 20. 00. Stadion Gminny w Malczycach

 • Koncert: „Klasyka i jazz” z udziałem Debory Brown
 • W programie między pozostałymi: tanga Piazzolli oraz jazzowe „klasyki” z repertuaru Duke’an Ellingtona, Theloniousa Monka jak i również Charlie Parkera.
 • Wstęp wolny.

15 czerwca 2016. Gminny Ośrodek Związanych z kulturą w Malczycach

 • Warsztaty muzyczne prowadzone przez Deborę Brown
 • Wstęp wolny

16 czerwca 2016, g. 19. 00. Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

 • Koncert finałowy: „Pod prąd” wraz z Szczecina do Wrocławia
 • W programie specjalnie przygotowane aranżacje utworów Theloniousa Monka jak "Pannonica", "Ask me now" czy "Bemsha swing".
 • Wstęp płatny
 • Więcej wiadomości na: www.nfm.wroclaw.pl i www.saa.pl
Tagi: muzyka Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

 • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

 • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

NotowanieAktualności

gDDKiA: podwykonawcy Salini i Impresa Pizzarotti nie wrócili dzięki budowy odcinków na A1 i S5

GDDKiA: podwykonawcy Salini i Impresa Pizzarotti nie wrócili dzięki budowy odcinków na A1 i S5

Po przerwie zimowej część podwykonawców firm Salini i Impresa Pizzarotti nie wróciło w poniedziałek na budowy dróg - poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Tras Krajowych i Autostrad Jan Krynicki. Robotnicy zatrudnieni za pośrednictwem…...

forum w Krynicy. Wicepremier Morawiecki o wzroście PKB jak i również Brexicie

Forum w Krynicy. Wicepremier Morawiecki o wzroście PKB jak i również Brexicie

300 plus w świeżej odsłonie. "Większa pewność odnośnie do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za przeszło 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...

damian Wawrzyniak wśród pionierów brytyjskiej kuchni według BBC Lifestyle

Damian Wawrzyniak wśród pionierów brytyjskiej kuchni według BBC Lifestyle

Polski szef kuchni Damian Wawrzyniak został wybrany za pośrednictwem magazyn BBC Good Food jednym z dziesięciu pionierów brytyjskiej kuchni. - Wówczas efekt dwudziestu lat roboty - komentował Wawrzyniak. Wawrzyniak…...

czym jest Alibaba? Oto 11 rzeczy, które musisz rozumieć o chińskim gigancie Informacje

Czym jest Alibaba? Oto 11 rzeczy, które musisz rozumieć o chińskim gigancie Informacje

Po piątkowym debiucie na amerykańskiej giełdzie jak i również zebraniu z pierwszej propozycje publicznej 21, 8 mld dolarów, Alibaba stał się jedną z najbardziej drogocennych firm technologicznych na globie. Oto…...

czy PKN Orlen i Team Lotos połączą się

Czy PKN Orlen i Team Lotos połączą się

Połączenie PKN Orlen i Ekipy Lotos jest nieuniknione - powiedział Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa dzięki spotkaniu z Pracodawcami Pomorza. Pisze o tym środowy "Parkiet". Smoliński stwierdził: "Na…...

czy autonomiczny samochód może podróżować nocą i w deszczu?

Czy autonomiczny samochód może podróżować nocą i w deszczu?

Naukowcy z Korei Południowej chcą rozwiązać jeden z podstawowych problemów autonomicznych pojazdów. Chcą usprawnić ich jazdę w trudnych warunkach atmosferycznych. Eksperymenty opisuje tygodnik „Science”. Autonomiczny samochód być może pokonać bezkolizyjnie…...