Hobby w CV - co warto zapisać

Hobby w CV mówi czasami kadrowym więcej na temat kandydacie niż historia zatrudnienia – szczególnie jeśli zaintrygowania można jakoś powiązać wraz z posadą, o którą się starasz. Ciekawe hobby odróżnia cię z tłumu, dlatego zdaniem Alyssy Gelbard, założycielki i szefowej firmy Résumé Strategists, zajmującej się konsultacjami karier i personal brandingiem, warto w CV wpisać informacje na temat naszych zainteresowań.

– Zainteresowania dają wgląd w cechy osobowości. Mówią też trochę o znajomości danej branży, co może uatrakcyjnić twoją kandydaturę – mówi Gelbard.

Oto 11 zainteresowań, które robią na pracodawcach największe wrażenie:

Foto: steven sim / CC BY-ND 2. 0 / Flickr

1. Joga

Joga pokazuje, że potrafisz zachować spokój i kontrolować emocje. – O ile szukasz zatrudnienia w bardzo dynamicznym środowisku, jak robota w agencji reklamowej lub PR-owej, to joga ma możliwość być tu plusem. Wskazuje, że radzisz sobie wraz ze stresem – mówi Gelbard.

2. Sporty ekstremalne

Sporty ekstremalne, takie jak ultramaratony, kolarstwo górskie czy skoki ze spadochronem pokazują pracodawcy, iż dobrze czujesz się przekraczając kolejne granice. Jesteś zdyscyplinowany i nie boisz się nieznanego. Obliczasz też niebezpieczeństwo. – To cechy ciepło widziane u każdego przywódcy, zwłaszcza w młodej, rozwijającej się dopiero instytucji – tłumaczy ekspertka.

Foto: Charlie Crowhurst / Stringer / Getty Images

3. Sporty wytrzymałościowe

Maratony, triatlony, kolarstwo – pokazują oddanie, wytrwałość jak i również uporczywość w dążeniu do celu. Cechy przydatne managerom i sprzedawcom.

4. Kapitan drużyny sportowej

Sporty drużynowe pokazują, że dobrze pracujesz w zespole, ale egzystencja kapitanem to oznaka właściwości przywódczych. – Badania pokazują, że rywalizacja sportowa dobrze przygotowuje do pracy po korporacji – twierdzi Vicky Oliver, autorka książek „Live Like A Millionaire (Without Having To Be One)” i „301 Smart Answers to Tough Interview Questions. ”

5. Blogowanie

Szukasz robocie w dziale komunikacji bądź marketingu? Dobrze pochwalić się umiejętnościami blogowania, twierdzi Gelbard. Trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach: upewnij się, że twój blog wydaje się aktualizowany, posty są porządnie napisane i brak przy nich literówek, a tematyka nie odrzuci potencjalnego pracodawcy.

Foto: Gary Crawford / CC BY 2. 0 / Flickr

6. Wspinaczka

Gelbard uważa, że pasja do wspinaczki i doświadczenie związane np. ze zdobyciem szczytów kilku państwach pokazują nie tylko wytrwałość, ale mają możliwość być przydatne, jeśli wyszukujesz pracy w powiązanej gałęzi.

– Jeśli zechciałbyś pracować w branży turystycznej, ale nie masz bezpośredniego doświadczenia związanego z naszym rynkiem, to twoje zamiłowania pokazuje, że masz wiedzę odnośnie podróżowania. Kolejnym pozytywem będzie, jeśli sam organizowałeś wycieczki ze znajomymi – mówi Gelbard.

7. Ogrodnictwo

– Zainteresowanie ogrodnictwem wówczas plus w branży powiązanej ze zrównoważonym rozwojem bądź ekologią. Na pewno zależy tobie na środowisku. Daje wówczas przewagę nad pozostałymi rekrutantami – mówi ekspertka.

8. Fantasy football

Zdaniem Vicky Oliver w niektórych branżach, takich jak inwestowanie czy bankowość, dobrze pokazać, iż potrafi się zaryzykować. Fantasy football to internetowa rozrywka w managera piłkarskiego, w której rywalizuje się z graczami z całego świata - zarządzając własną jedenastką zebraną wraz z graczy konkretnej ligii. Niejednokrotnie właśnie ryzykując można osiągnąć nad rywalami poważną dominację.

Foto: Marjan Lazarevski / CC BY-ND dwa. 0 / Flickr

9. Fotografia

Gelbard uznaje, że fotografowanie może być wartościowym hobby, jeżeli szukasz pracy w filii kreatywnej lub marketingowej. Fotografowanie wymaga kreatywności, szukania najdogodniejszej pozycji i cierpliwości. – Wszystkie te cechy przydadzą się w tej branży – mówi Alyssa Gelbard. Jeśli swoimi zdjęciami chwalisz się na stronie internetowej, to warto zawrzeć w CV lub liście odpowiedni odnośnik.

10. Gra dzięki instrumencie

– Gra na instrumencie jest mile widziana coś znacznie więcej aniżeli tylko w karierze muzyka. Opanowanie gitary lub skrzypiec wskazuje pracodawcom, że wykażesz się na stanowiskach, które żądają skupienia, oddania i dziedziny – mówi Gelbard.

11. Cokolwiek oryginalnego (i pozytywnego)

Od projektowania własnych perfum po ćwiczenie jiu-jitsu – hobby, które może przyczynić się do ciekawej rozmowy wskazane jest zawrzeć w CV. Istotne tylko, by była to rozmowa, która nie prowadzi do konfliktu.

Tagi: praca Pracownicy kariera CV Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące w Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz z złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Agencji bankowej i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

NotowanieAktualności

hiszpania: Ponad 1000 firm przestało płacić podatki w Katalonii  Ze świata

Hiszpania: Ponad 1000 firm przestało płacić podatki w Katalonii Ze świata

Ponad 1000 firm przestało opłacać podatki w Katalonii po przeprowadzeniu swoich siedzib pomijając ten region Hiszpanii. To następstwo kryzysu politycznego, do jakiego doszło po zorganizowanym 1 października referendum niepodległościowym w Katalonii.…...

henryk Kowalczyk o obniżeniu wieku emerytalnego

Henryk Kowalczyk o obniżeniu wieku emerytalnego

300 plus po nowej odsłonie. "Większa pełne przekonanie co do jego nieprzerwanego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, sześć miliarda. "Wzmocnią znacząco…...

handel w niedziele. Solidarność chce kary więzienia

Handel w niedziele. Solidarność chce kary więzienia

Nawet dwa lata więzienia ma możliwość grozić tym przedsiębiorcom, którzy zdecydują się na kupiectwo w niedziele - powstaje z zapisu, który we własnym projekcie ustawy handlowej umieściła "Solidarność". "Kto pozwala…...

hakerzy najczęściej atakują firmy farmaceutyczne i chemiczne  Wraz z świata

Hakerzy najczęściej atakują firmy farmaceutyczne i chemiczne Wraz z świata

Głównym celem cyberprzestępców w 2014 r. był firmy farmaceutyczne, chemiczne i lotnicze - wypływa z raportu Cisco 2015 Annual Security Report. Wzrosła liczba spamu, przy rozsyłaniu którego wykorzystywane są metodą omijające…...

górnicy z PGG chcą dostać czternastki

Górnicy z PGG chcą dostać czternastki

Związkowcy z Naszej Grupy Górniczej uważają, iż lepsze od zakładanych efekty spółki w tym r. są przesłanką do przywrócenia zawieszonej czternastej pensji albo jej części. Przedstawiciele zarządu Grupy wskazują jednak…...

gUS: wzrost PKB w 2016 roku wyniósł 2, 8 proc.

GUS: wzrost PKB w 2016 roku wyniósł 2, 8 proc.

Podatki, opłaty, akcyza. Rząd dzierży plan na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...