500 plus na pierwsze maluch. Premier Morawiecki: projekt trafił do konsultacji społecznych

  • Osiem zmian w programie 500 plus
  • Zmiany w 500 plus. Projekt ma trafić "w przyszłym tygodniu" do Sejmu
  • Trzecie urodziny 500 plus. "Od pierwszego czerwca rusza nowan odsłona"
  • Szereg zmian w 500 dodatkowo. Resort pokazał projekt
  • Rostowski o 500 plus: PiS próbuje ukraść nasz pomysł

Koszt nowego aplikacji 500 plus jest oceniany na 31 miliardów zł w 2019 roku i ponad 41 miliardów w pełnym roku budżetowym - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Projekt w tej sprawie we wtorek znalazł do konsultacji społecznych.

Minister Rafalska podała, że ze zmienionego programu korzysta 6, 8 miliona najmłodszych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Kancelarię Prezesa Wskazówki Ministrów obecnie świadczenie otrzymuje blisko 3, 8 miliona pociechy.

Szefowa resortu dzinki zwracała uwagę, że do tej pory z 500 plus korzystało pół miliona polskich jedynaków, teraz świadczenie otrzymają dodatkowo dwa miliony dzieci.

Minister Rafalska poinformowała także, że komentarze o świadczenie 500 plus - również na pierwsze dziecko - jest możliwość tworzyć od 1 lipca zbyt pośrednictwem internetu, an od momentu 1 sierpnia w wersji papierowej.

- Samorząd będzie miał trzy miesiące na wydanie decyzji, ale jeżeli decyzja zostanie wydana po trzech miesiącach, (świadczenie wypłacone - red. ) będzie z wyrównaniem od czasu 1 lipca - zapewniła minister. Dodała, że "nic nie stoi na przeszkodzie, żeby gminy wnioski rozpatrywały szybciej".

Rafalska poinformowała, że ze świadczenia są mogły korzystać też pociechy przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i zaznaczyła, że rodziny, którym urodziło się maluch, będą miały trzy miesiące, a nie jak do tej pory miesiąc na złożenie morału.

Szefowa MRPiPS podkreślała, że wnioski, które trzeba złożyć, zostaną w ważny sposób uproszczone, ponieważ odrzucić będzie badane kryterium dochodowe. - Wnioski są proste, zmienione, nie będzie wydawania decyzji, tylko będzie informacja o tym, że świadczenie zostaje przyznane - powiedziała.

500 plus na pierwsze dziecko

Problem wraz z "piątką PiS". "DGP": minister finansów nie chce burzyć reguły wydatkowej

- Spośród ogromną radością chcę dziś powiedzieć, że startujemy spośród tym projektem, z konsultacjami społecznymi projektu, który rozmyślam, że będzie bardzo porządnie odebrany. To jest projekt 500 plus na każde dziecko, na pierwsze dziecko. Będą to wszystkie pierwsze dzieci, które nie były wcześniej uwzględnione w związku wraz z kryterium dochodowym - powiedział premier.

Konsultacje społeczne posiadają potrwać 21 dni.

- Warto podkreślić, iż to jest inwestycja przy nasze dzieci - dodał. - Dzieci i młodzież potrzebują dodatkowych środków dzięki zajęcia. Mamy zresztą kompletne zaufanie, na co ów środki zostaną przeznaczone, bądź na wakacje, dodatkowe lekcje, czy na inne plany - stwierdził premier.

Wyraził przekonanie, że "już za kilka lat ów inwestycja będzie przynosić duży zwrot w lepszym wykształceniu, lepszym zdrowiu dzieci, wygodniejszym przygotowaniu do życia zawodowego". - To coś, co daje nam ogromną radość - powiedział. - Nasi konkurenci polityczni nazywają wówczas "rozdawnictwem", my nazywamy to największą inwestycją w czas przyszły Polski, polskich rodzin a mianowicie dodał.

Wprowadzenie pięć stów plus od pierwszego maluszka zapowiadali na lutowej konwencji partii prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Morawiecki. Program ma ruszyć po lipcu.Aktualności

gDDKiA: podwykonawcy Salini i Impresa Pizzarotti nie wrócili dzięki budowy odcinków na A1 i S5

GDDKiA: podwykonawcy Salini i Impresa Pizzarotti nie wrócili dzięki budowy odcinków na A1 i S5

Po przerwie zimowej część podwykonawców firm Salini i Impresa Pizzarotti nie wróciło w poniedziałek na budowy dróg - poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Tras Krajowych i Autostrad Jan Krynicki. Robotnicy zatrudnieni za pośrednictwem…...

forum w Krynicy. Wicepremier Morawiecki o wzroście PKB jak i również Brexicie

Forum w Krynicy. Wicepremier Morawiecki o wzroście PKB jak i również Brexicie

300 plus w świeżej odsłonie. "Większa pewność odnośnie do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za przeszło 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...

300 mln zł dla ukraińskich firm. Prezydent proponuje wyjątkowy fundusz  Informacje

300 mln zł dla ukraińskich firm. Prezydent proponuje wyjątkowy fundusz Informacje

Poroszenko: sytuacja z dostawami gazu ustabilizowana Fala zarobkowej migracji do Polski może jeszcze wzrosnąć. Bank centralny Ukrainy ostrzega Polak będzie zarządzał ukraińską spółką Odciski palców i fotografie cyfrowe. Zmiany na…...

11. Forum IAB w lipcu 2017 roku

11. Forum IAB w lipcu 2017 roku

Tegoroczny temat Forum IAB, który brzmi "Świat pod napięciem. Oryginalny porządek w reklamie" dzierży być odpowiedzią na publiczne przemiany, które wpływają dzięki szeroko pojęty marketing. Na początku czerwca w warszawskich…...