Dekret Trumpa. Kanada przyjmie uchodźców  Ze świata

Premier Justin Trudeau poinformował w sobotę, iż otwiera drzwi uchodźcom uciekającym przed wojną i prześladowaniami. Linie lotnicze działające dzięki amerykańskim rynku zaczęły już dostosowywać swoją politykę do odwiedzenia dekretu prezydenta USA, który to dotyczy zakazu przyjmowania uchodźców oraz obywateli wybranych państw.

Dzień po woli prezydenta Donalda Trumpa na temat zawieszeniu na cztery miesiące przyjmowanie w Stanach Zjednoczonych, a także tymczasowym wstrzymaniu podróżujących z siedmiu państwa, Trudeau odpowiedział na ów ruch na Twitterze.

To those fleeing persecution, terror & war, Canadians will welcome you, regardless of your faith. Diversity is our strength #WelcomeToCanada

— Justin Trudeau (@JustinTrudeau) January 28, 2017

„Do tych, którzy uciekają zanim prześladowaniami, terrorem i wojną, jesteście mile widziani za pośrednictwem Kanadyjczyków, bez względu w waszą wiarę. Różnorodność jest naszą siłą #WelcomeToCanada”.

Drugi uszczypliwy tweet także dotyczył polityki imigracyjnej prowadzonej przez Trumpa. Zawierał archiwalne zdjęcie Trudeu witającego w kanadyjskim lotnisku w 2015 roku uchodźców z Syrii.

#WelcomeToCanada pic. twitter. com/47edRsHLJ5

— Justin Trudeau (@JustinTrudeau) January 28, 2017

Zamieszanie na lotniskach

W sobotę na lotniskach całego świata panowało zamieszanie. Wywołane było głównie kłopotem, jakie urzędnicy celni, oraz zajmujący się imigracją mieli z interpretacją nowych amerykańskich przepisów.

Dekret Trumpa uderzy w branżę IT? Giganci ostrzegają

Podczas gdy Trudeau tweetował, zapraszając uchodźców, środowiska społecznościowe żyły innym zagadnieniem. Internauci zastanawiali się czy w świetle nowych regulacji minister ds. imigracji Ahmed Hussen, będący kanadyjsko-somalijskim uchodźcą, ma możliwość odbywania przejażdżki do USA. Resort, dzięki czele którego stoi Hussen nie odpowiedział na prośbę o komentarz wysłaną poprzez Reutersa.

Linie aeronautyczne ws. dekretu Trumpa

Linie lotnicze WestJet Airlines poinformowały, że stosują się do odwiedzenia wytycznych administracji Trumpa. Dodały jednak, że dokonają całkowitej refundacji każdemu, kto jest dotknięty rozporządzeniem. Nie wskazano jednak, z których krajów pasażerowie powinni pochodzić, żeby uzyskać zwrot.

Prezydent USA przekonuje, że to rozporządzenie ma pomóc ochraniać Amerykanów przed atakami terrorystycznymi.

Rzeczniczka WestJet Airlines Lauren Stewart powiedziała, hdy firma została poinformowana, hdy nowe przepisy nie tyczą pasażerów z podwójnym obywatelstwem, jeśli mają oni paszport z krajów innych niż te objęte zakazem, zaś są to: Iran, Irak, Libia, Somalia, Sudan, Syria i Jemen.

„Amerykański Urząd Celny i Ochrony Granic potwierdził, że wjeżdżający do kraju mają opisać dokument świadczący o obywatelstwie, nie kraju, w którym się urodzili” - Stewart napisała w mailu.

W Vancouver, jeden spośród pracowników American Airlines przyznał, że jedna osoba wraz z irańskim paszportem została odesłana z kwitkiem w sobotę rano.

Trump idzie za ciosem. Wznawia projekty kontrowersyjnych ropociągów

Potrzebne dokumenty

Air Canada a mianowicie największa linia lotnicza po kraju - oświadczyła, hdy stosuje się do nieznanego rozporządzenia, jednak nie udzieliła komentarza na pytanie, czy do tej pory odmówiła podróży jakiemukolwiek pasażerowi.

- Jesteśmy zobowiązani, żeby upewnić się, że wędrowny mają wymagane dokumenty potrzebne do tego, by wjechać do kraju lub przejechać przez kraje - oznajmiła Isabelle Arthur, rzeczniczka Air Canada. - Pasażerowie tych narodowości nie mogą zainterweniować do USA - dodała.

Z kolei rzecznik Porter Airlines przyznał, że pasażerowie wskazanych krajów nie zaakceptować będą mogli podróżować poprzez Kanadę do USA aż do odwołania. Odstąpi również od opłaty za „przebukowanie” czy zmianę celu podróży. Oferuje także zwrot kosztów za loty, które zostały odwołane wskutek nowych regulacji wprowadzonych przez administrację Trumpa.Aktualności

gDDKiA: podwykonawcy Salini i Impresa Pizzarotti nie wrócili dzięki budowy odcinków na A1 i S5

GDDKiA: podwykonawcy Salini i Impresa Pizzarotti nie wrócili dzięki budowy odcinków na A1 i S5

Po przerwie zimowej część podwykonawców firm Salini i Impresa Pizzarotti nie wróciło w poniedziałek na budowy dróg - poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Tras Krajowych i Autostrad Jan Krynicki. Robotnicy zatrudnieni za pośrednictwem…...

forum w Krynicy. Wicepremier Morawiecki o wzroście PKB jak i również Brexicie

Forum w Krynicy. Wicepremier Morawiecki o wzroście PKB jak i również Brexicie

300 plus w świeżej odsłonie. "Większa pewność odnośnie do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za przeszło 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...

deborah Brown zaśpiewa na koncercie we Wrocławiu

Deborah Brown zaśpiewa na koncercie we Wrocławiu

12 czerwca na głównej scenie szczecińskich „Dni Morza”, zagrają Kelvin Sholar - pianista i producent muzyczny Stevie Wondera, Sylwester Ostrowski - saksofonista i szef Szczecin Jazzu oraz orkiestra NFM Leopoldinum. Koncert będzie…...

damian Wawrzyniak wśród pionierów brytyjskiej kuchni według BBC  Lifestyle

Damian Wawrzyniak wśród pionierów brytyjskiej kuchni według BBC Lifestyle

Polski szef kuchni Damian Wawrzyniak został wybrany za pośrednictwem magazyn BBC Good Food jednym z dziesięciu pionierów brytyjskiej kuchni. - Wówczas efekt dwudziestu lat roboty - komentował Wawrzyniak. Wawrzyniak…...

czym jest Alibaba? Oto 11 rzeczy, które musisz rozumieć o chińskim gigancie  Informacje

Czym jest Alibaba? Oto 11 rzeczy, które musisz rozumieć o chińskim gigancie Informacje

Po piątkowym debiucie na amerykańskiej giełdzie jak i również zebraniu z pierwszej propozycje publicznej 21, 8 mld dolarów, Alibaba stał się jedną z najbardziej drogocennych firm technologicznych na globie. Oto…...

czy PKN Orlen i Team Lotos połączą się

Czy PKN Orlen i Team Lotos połączą się

Połączenie PKN Orlen i Ekipy Lotos jest nieuniknione - powiedział Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa dzięki spotkaniu z Pracodawcami Pomorza. Pisze o tym środowy "Parkiet". Smoliński stwierdził: "Na…...